• Gabriela Musilová

Outfit: Háčkovaný kardigan | Crocheted Cardigan

#cardigan #black #cerna #jeans #dziny #street #comfy #pohodlny #gabriela #outfit #dressedinglory #praha #prague #leto #summer #summerisover

Moji milí,

doufám, že jste si užili léto, jak jen to šlo! Musím se přiznat, že léto není moje nejoblíbenější období, a čím jsem starší, tím hůř snáším ta vedra, rozhozený režim i miliardu akcí. A taky si vždycky před létem říkám, jak to bude super, až si na sebe vezmu jenom jednoduché šaty a boty a outfit bude na světě, ale ve finále je to stejně bída, protože se zpotím hned, jak projdu dveřmi. Mám ráda trochu chladnější letní dny, jako třeba tenhle, kdy si můžu vzít i džíny a je to akorát. Černý háčkovaný kardigan je jeden z mých oblíbených kousků, nejčastěji ho nosím asi právě takhle s džíny a černým tričkem a strašně často na něj dostávám pochvaly! Moc nezahřeje, takže na léto a přechodné období perfektní.

Ve škole, kde učím, máme Birkenstock klub, kde si s kolegyněmi navzájem ukazujeme nové pantofle a řešíme ideální model. Já mám teda jen tyhle jedny, nejuniverzálnější, kolegyně si budují celé sbírky. Ale nosím je celé léto a je mi v nich prima. A když se mi stýská, tak si je umyju a nosím je doma i v zimě. Vydrží všechno.


My dear,

I hope you enjoyed summer as you could! I have to admit summer is not my most favourite season and the older I am the worse it is for me to bear the temperatures, messed schedule and a billion of events. And I always tell myself before summer how great it will be to put on simple dress and shoes and outfit is here but after all it is poor because I get sweaty right after leaving the entry door. I prefer a bit colder days like this one when I can wear jeans and it is just enough. Black crocheted cardigan is one of my favourite pieces, I mostly wear it just like this with jeans and black T and people commend it to me so much! It is not very warm so it is just perfect for summer.

At school where I teach we have a Birkenstock club where my colleagues and I share the new-ins and talk about the perfect style. I only own this one pair, the most versatile one, my colleagues have been building entire collections. But I wear it all summer and it is so good. And when I miss them I wash them and wear them at home during winter. They stand everything.

Dejte mi vědět, kdo je taky tým jaro-podzim-zima, protože je nás víc, i když se to mezi těmi létofily bojíme říkat nahlas 😉 A vy, co se celý rok zase těšíte jenom na léto, napište mi nejlepší věc na létě (ale ne horko, campy a zmrzlina, bez té se taky obejdu)!

Krásný den!


Let me know who is also in the spring-fall-winter team because there are more of us even though we are afraid to say it out loud among the summer lovers 😉 And you who look forward to summer for the rest of the year, write down the best thing about summer (but not the heat, camps and ice cream, I can live without ice cream too)!

Have a great day!